zastosowanie świec sojowych w aromaterapii

Zastosowanie świec sojowych w aromaterapii

Aromaterapia to jedna z metod stosowanych w medycynie naturalnej, która służy poprawie zdrowia oraz samopoczucia. Jednym z nośników olejków eterycznych, które odpowiednio dobrane, wpływają relaksacyjnie na człowieka, są świece zapachowe. Z racji tego, że coraz częściej konsumenci decydują się na produkty wegańskie, świece sojowe, które zawierają naturalne olejki eteryczne, stają się najlepszym wyborem do aromaterapii. Jak działają olejki eteryczne? Jak przeprowadzać aromaterapię?

Przeczytaj także:

Jak działają naturalne olejki eteryczne do świec sojowych w aromaterapii?

Olejki eteryczne są oleistymi cieczami, które wyróżniają się intensywnym zapachem. Najczęściej mają żółtą barwę lub są całkowicie bezbarwne. Naturalne olejki roślinne charakteryzują się długą historią, ponieważ stosowane są już od wielu lat. W starożytności już były znane ze swoich właściwości. W aromaterapii wykorzystuje się tylko i wyłącznie te, które są naturalnego pochodzenia, co oznacza, że nie można ich rozcieńczać, mieszać z innymi substancjami, czy też w jakikolwiek sposób przerabiać. Naturalne olejki najczęściej otrzymuje się z takich surowców, jak liście, łodygi czy korzenie, oczywiście także kwiaty, a nawet kory drzew.

Olejki do świec sojowych działają przede wszystkim relaksacyjnie, antydepresyjnie i leczą bóle głowy, nadciśnienie, katar, czy reumatyzm. Eliminują one stres oraz zaburzenia snu. Popularne olejki zapachowe o działaniu aromaterapeutycznym pozwalają się odprężyć i szybciej zasnąć. Są także dobrze znane jako naturalny środek na łagodzenie bólu. Wybierając jednak odpowiedni zapach, mogą także pobudzać do działania i orzeźwiać. Olejki eteryczne mają szerokie zastosowanie i świetnie wpływają na zdrowie oraz samopoczucie człowieka. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowania – aromaterapia powinna mieć ograniczone zastosowanie na przykład w przypadku kobiet w ciąży czy małych dzieci.

Naturalne świece sojowe do aromaterapii – czy warto je stosować? 

Jedną z najprzyjemniejszych form aromaterapii jest kąpiel ze świecami z naturalnego wosku sojowego. Można również olejki eteryczne wlać do ciepłej wody. W takim przypadku zyskują intensywniejszy zapach i utrzymują się przez długi czas na skórze po kąpieli. Masaż z użyciem olejków eterycznych sprawia, że fizykoterapia połączona jest z korzystnym działaniem zapachów. 

W ostatnich latach jednak coraz większą popularnością cieszy się aromaterapia, która wykorzystuje palenie świec. Przede wszystkim nie wymaga ona długich przygotowań. Lotne substancje, które ulatniają się podczas procesu spalania wpływają na człowieka na wiele różnych sposobów. Ponadto utrzymują w mieszkaniu i jego pomieszczeniach aromat jeszcze przez długi czas po zgaszeniu. Napary z leczniczych olejków dostają się do krwi przez płuca w czasie oddychania.

Aby wybrać odpowiednią świecę sojową do aromaterapii, trzeba mieć świadomość, jakie zapachy są pomocne przy różnorakich dolegliwościach. Na bóle głowy kojący będzie zapach miętowy czy lawendowy. Z kolei na bóle reumatyczne warto zdecydować się na zapach sosnowy lub szałwiowy. Olejek z drzewa herbacianego wpływa korzystnie na odporność organizmu, a aromat melisowy świetnie uspokaja i relaksuje.

Wybierając świecę do aromaterapii należy decydować się na ekologiczne i naturalne produkty, bez dodatku parafiny. W tym celu powinno się dokładnie sprawdzać opis znajdujący się na opakowaniu. W naszych świecach stosujemy oczywiście olejki eteryczne w pełni naturalne, natomiast knot stanowi bawełna bez dodatku metali. Ważne jest, aby świece, które posłużą w domowej aromaterapii, były wykonane z naturalnego wosku, na przykład sojowego. Soja jest przede wszystkim bezpieczna w produkcji i hodowana bez modyfikacji genetycznych. Wykonana z niej świeca będzie emanować niepowtarzalnymi nutami zapachowymi przez długi czas. 

Shopping Cart