jakie są zalety świec sojowych

Jakie są zalety świec sojowych?

Naturalne świece z wosku sojowego należą do grona produktów ekologicznych i wybierane są znacznie częściej niż ich zamienniki – świece parafinowe. Świetne właściwości naturalnych wosków zapachowych zostały odkryte już setki lat temu. Jednak dopiero od niedawna przyszło im konkurować z tradycyjnymi świecami parafinowymi. Dlaczego? Otóż większość producentów świec postawiło na tańsze w wykonaniu produkty z parafiny. Mniejsze koszty, dają większe zyski, ale odbija się to jednak na zdrowiu użytkowników. Dlatego też zdecydowanie lepszym wyborem są świece zapachowe wykonane z wosku sojowego. Jakie jeszcze zalety one mają?

Przeczytaj także:

Jakie są różnice między woskiem parafinowym a woskiem sojowym?

Dlaczego świece z ropy naftowej przegrywają w starciu ze świecami wykonanymi z wosku sojowego? Przede wszystkim trzeba spojrzeć na ich skład. Parafina jest pochodną ropy naftowej, która podczas spalania wydzieli toksyczne związki, negatywnie wpływające na ludzki organizm. Parafinę można również otrzymać ze smoły węgla, torfu oraz produkuje się ją w sposób syntetyczny. W przypadku świec sojowych głównym ich składnikiem jest wosk pozyskiwany z ziaren soi. Dzięki temu są one bezpieczne dla środowiska i organizmu człowieka, co w dobie rosnącej świadomości ekologicznej ma ogromne znaczenie. Naturalne świece zapachowe w swoim składzie mają naturalne olejki eteryczne. To wszystko sprawia, że zyskują one ogromną przewagę na świecami, które podczas wypalania emitują szkodliwe związki, jak toluen i benzen. 

Dlaczego warto wybrać świece sojowe zamiast z parafiny?

Nie da się ukryć, iż większość świec dostępnych na rynku jest wykonana z parafiny. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – proces produkcji jest niezwykle tani. Argument ekonomiczny wciąż odgrywa bardzo istotną rolę podczas podejmowania decyzji zakupowych przez klientów. Należy zdać sobie sprawę z tego, że na trendy zakupowe to właśnie oni wpływają w dużej mierze. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety świec sojowych, lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy, ale tym samym otrzymuje się produkt, który jest naturalny, pali się dłużej i nie wydziela szkodliwych substancji w przeciwieństwie do tradycyjnych świec. Wybierając świece ozdobne i zapachowe, warto postawić na te wykonane z naturalnych składników. Nie tylko pięknie wyglądają i pachną, ale są w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt i dla środowiska.

Jakie zalety mają świece sojowe?

Zalet wosku sojowego i tym samym świec, których skład bazuje na nasionach soi, jest cała masa. Warto jednak wymienić te, które są najważniejsze:

  • biodegradowalność – wosk sojowy jest w pełni biodegradowalny, tworzy się go z naturalnego oleju pochodzącego z nasion soi, dzięki czemu jest wolny od szkodliwych pierwiastków i mogą go stosować nawet alergicy,
  • nie wydziela szkodliwych substancji – badania dowodzą, że parafina podczas spalania wydziela szkodliwe dla zdrowia związki, co nie ma miejsca w przypadku spalania świec naturalnych,
  • dłuższy czas palenia – poza aspektami estetycznymi i zdrowotnymi należy wspomnieć o tym, że ze względu na niższą temperaturę topnienia świece sojowe mogą się spalać dłużej niż świece parafinowe,
  • łatwe sprzątanie – wosk sojowy do świec można bardzo łatwo usunąć z każdej powierzchni, niezależnie od tego, czy jest to tkanina, czy tworzywo sztuczne. 
Shopping Cart