ustawienie świecy w domu

W jakim miejscu ustawiać świece w domu?

Świece zapachowe stają się coraz częściej nieodłącznym elementem dekoracji wnętrz. Warto jednak napomnieć, że spełniają one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Dzięki swoim pięknym zapachom wprowadzają do pomieszczeń więcej przytulności i sprawiają, że chce się w nich przebywać. Ponadto rozświetlają one wnętrza swoim równomiernym płomieniem. Świece zapachowe w domu pozwalają stworzyć niesamowitą atmosferę, ale istotne jest to, aby je ustawić w odpowiednim miejscu.

Przeczytaj także:

Dlaczego warto mieć świece zapachowe w domu?

Każdy chce, aby w jego domu unosił się przyjemny aromat i to jak najdłużej. Dzięki świeczkom można ocieplić wnętrze, a także wnieść do niego dodatkową dekorację i stworzyć przytulny klimat. Świece zapachowe są uniwersalnym dodatkiem, który można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Mają one wiele zalet i atutów:

  • funkcja zapachowa – podczas palenia świec zapachowych sojowych są uwalniane olejki eteryczne sprawiające, że wnętrze domu wypełnia się pięknym aromatem, a wybierając odpowiedni z nich, można kształtować klimat w pomieszczeniach,
  • funkcja oświetleniowa – płomień świecy sojowej może zastąpić oświetlenie punktowe, ponieważ emitowane przez nią światło jest delikatne i urokliwe, ale należy pamiętać, aby odpowiednio przyciąć knot, dzięki czemu płomień będzie równomierny,
  • funkcja dekoracyjna – świece są idealną dekoracją do każdego pomieszczenia, odpowiednio dobrane kolorystycznie i rozmieszczone świece wzbogacą aranżację i pozwolą stworzyć wyjątkowy nastrój.

W jakich pomieszczeniach umieścić świece zapachowe?

Świece zapachowe można przede wszystkim stosować w łazience. Jest to doskonałe miejsce, ponieważ ich wspaniały zapach pozwoli czerpać jeszcze więcej przyjemności z kąpieli relaksujących. Naturalne świece zapachowe np. na bazie wosku sojowego, z powodzeniem mogą zastąpić ich chemiczne zamienniki, a ich intensywny zapach pozwoli zamaskować nieprzyjemne aromaty. W łazience warto postawić na zapach lawendy, cytrusów i morskiej bryzy.

Świece zapachowe to także świetny dodatek do sypialni. Przyjemny zapach pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat, wyciszyć się przed snem i zrelaksować. Zapach i blask świec w sypialni wprowadza do niej romantyczny nastrój, dzięki któremu wieczory spędzane we dwoje będą jeszcze przyjemniejsze. W sypialni najlepiej sprawdzą się delikatne i zmysłowe zapachy kwiatowe.  

Świece sojowe zaleca się stosować także w salonie, gdzie wzbogacą jego wystrój. Zapach świec pozwoli także wypocząć. W salonie można korzystać niemal z całej palety zapachów dostępnych w naszym sklepie. Dobrym wyborem będą zapachy inspirowane różnymi zakątkami świata. Zestawy świec pozwalają zmieniać charakter danego wnętrza, warto więc pamiętać, że można je ze sobą dowolnie mieszać. 

Kuchnia to miejsce, które wypełnione jest aromatem przygotowywanych posiłków. Nie oznacza to jednak, że nie można w niej zapalić świecy sojowej. Wręcz przeciwnie! Odpowiednio dobrane zapachy świetnie zneutralizują aromaty potraw. W kuchnie nie można eksperymentować ze świecami. Należy postawić na takie, które wpiszą się w charakter pomieszczenia, czyli imbir, cynamon i goździki. 

Kolejnym świetnym miejscem, które można uwydatnić za pomocą świec jest przedpokój. Ustawiając je w tym pomieszczeniu można sprawić, że wyjątkowy zapach będzie znakiem rozpoznawczym domu. Zapach w przedpokoju nie powinien być zbyt intensywny. Lepszym wyborem będą delikatne nuty kwiatowe lub waniliowe. 

Gdzie najlepiej umieścić świece?

Bez względu na to, gdzie chce się umieścić swoje świece, należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Nie powinny one stać w pobliżu łatwopalnych przedmiotów i tekstyliów. Lepiej nie stawiać ich także na skraju mebli, ponieważ mogą łatwo spać. Nie powinny one być umieszczone również w przeciągu, ponieważ zapach będzie szybko się ulatniał, a ewentualne powiewy wiatru mogą zgasić płomień. Istotne jest to, aby pamiętać o bezpieczeństwie mieszkańców. Dzieci i zwierzęta nie powinny mieć dostępu do świeczek. 

Shopping Cart