Świece sojowe a weganizm

Świece sojowe a weganizm

Praktycznie każdego dnia coraz więcej mówi się o ekologii i życiu zgodnie z naturą. Świadomość konsumentów w tym aspekcie jest coraz większa. Zauważyć to można między innymi na przykładzie odnawialnych źródeł energii i urządzeń, które są do nich dostosowane. Podobnie jest z produktami życia codziennego, do których zalicza się świece sojowe. Przez wiele lat ludzie intensywnie eksploatowali zasoby planety Ziemia w zdecydowanie zbyt nadmiernym stopniu. Rozwój społeczeństwa, a także postęp techniki pozwala obecnie na działania zapobiegające niszczeniu planety. Moda na naturalność i życie w zgodzie z naturą zagościła w codziennym życiu. Również i my postanowiliśmy postawić na ekologię, oferując klientom wegańskie świece sojowe. Poza dbałością o środowisko palenie świec sojowych nie zagraża życiu i zdrowiu ludzi oraz zwierząt.

Przeczytaj także:

Założenia weganizmu – o czym warto wiedzieć?

Weganizm to wyjątkowo szlachetna filozofia życia, która jasno wytycza określone zasady postępowania. Myśl przewodnia traktuje o humanitarnym podejściu do zwierząt. Twórcy, jak również zwolennicy weganizmu twierdzą, że zwierzęta odczuwają emocje podobne do ludzkich. Dla wegan znaczenie ma moralność oraz etyka, które z góry nakazują traktować zwierzęta jako istoty świadome i odczuwające tak samo, jak ludzie. Weganizm wskazuje, że są na świecie pewne zasady, których ludzie nie mogą naruszać. Mowa głównie o korzystaniu z produktów zwierzęcych, które istnieją na skutek ich cierpienia oraz naruszenia ich praw. 

Weganie więc wyznają zasadę, że całkowicie odchodzą od produktów pochodzenia zwierzęcego. Wymienić tu można jajka, mleko, czy nawet miód. Filozofia nakazuje również zrezygnowanie z produktów użytkowych pochodzenia odzwierzęcego, a więc jedwabnych ubrań, kosmetyków testowanych na zwierzętach, wełnianych ubrań czy skórzanych dodatków. Weganie często rezygnują z różnych atrakcji, które związane są ze zwierzętami. Chodzi tutaj o ZOO czy cyrk. Dość istotną kwestią w kontekście MD-Candle są świece sojowe. Te, w porównaniu ze świecami z wosku pszczelego, są bardzo chętnie wybierane przez wegan. 

Wegańskie świece sojowe – produkty dedykowane nie tylko dla wegan

Zasady weganizmu jasno określają, że weganie mogą korzystać tylko z produktów roślinnych, czyli takich, do których nie zaangażowano zwierząt. Oferowane w naszym sklepie świece sojowe pochodzą z soi, a więc jest to produkt w pełni naturalny. Na żadnym etapie ich produkcji nie wykorzystywano zwierząt ani nie miały one z nimi najmniejszego kontaktu. Mowa tutaj również o przeprowadzanych próbach testowych czy wyboru naczynia do rozlania wosku sojowego. Ponadto zapadła decyzja o tym, aby wykorzystywać w naszych świeczkach niebielony knot bawełniany. Natomiast olejki do świec zapachowych pozyskiwane są z roślin w ekologiczny i w pełni naturalny sposób. Korzystanie z ręcznie robionych świec sojowych niesie ze sobą wiele innych korzyści:

  • czyste palenie świec bez kopcenia i wydzielania toksycznych substancji,
  • soja jest odnawialnym źródłem naturalnym,
  • wosk sojowy jest świetnym nośnikiem zapachów, ponieważ ma słodkawy i delikatny zapach.

Skąd pomysł na świece wegańskie?

Okazuje się, iż weganizm nie jest wcale taką nowoczesną formą filozofii życia, ponieważ ma znacznie głębsze korzenie w wielu kulturach. Próba wdrażania tych zasad miała miejsce wiele lat temu i to nawet w dość trudnych warunkach. Obecnie mamy idealne warunki do tego, aby żyć w zgodzie z weganizmem i środowiskiem naturalnym. Potrzeba produkcji wegańskich świec oraz ich nabywania jest przez to coraz bardziej nasilona. Wielu konsumentów zadaje sobie również pytanie, w jakim celu korzystać z produktów odzwierzęcych skoro dostępnych jest tyle alternatyw, które chronią na dodatek prawa niewinnych zwierząt. Coraz więcej osób zaczyna więc sięgać po wegańskie produkty. Co oczywiście jest widoczne w zwyczajach konsumenckich.

Shopping Cart