mdcandle instagram

ŚWIECE MAŁE

ŚWIECE MAŁE

Nasze świece wykonane są w 100% z wosku sojowego, szwedzkiego producenta, produkowanego z soi wolnej od GMO. Wosk jest wegański i całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie zawiera metali ciężkich oraz syntetycznych dodatków. Wosk sojowy spala się bez kopcenia, nie uwalnia do środowiska niebezpiecznych substancji. Jest bezpieczny w kontakcie ze skórą. Temperatura topnienia wosku sojowego wynosi 40 stopni Celsjusza – dzięki temu, ryzyko poparzenia woskiem jest mniejsze, niż w przypadku innych wosków.

Zapachy używane do produkcji świec:

  • Są zgodne ze standardami IFRA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapachów – promujące bezpieczne stosowanie zapachów) – Certyfikaty są u nas zawsze dostępne na życzenie klienta.
  • Są zgodne z przepisami REACH (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady regulujące stosowanie substancji oraz ocenę pod względem bezpieczeństwa oraz zapewnienia wysokiego poziomu ochrony zdrowia i środowiska ).
  • Nie zawierają substancji opublikowanych przez Europejską Agencję Chemiczną (ECHA).
  • Posiadają Certyfikat Wegański – żaden składnik nie pochodzi od zwierząt oraz żaden zapach nie był testowany na zwierzętach

Do produkcji świec używamy wyłącznie knotów bawełnianych powlekanych woskiem sojowym. Nasze knoty nie zawierają ołowianego rdzenia, który podczas spalania osadza się na płucach

WSKAZÓWKI :

Podczas pierwszego użycia zapal świecę na minimum 2 godziny, tak by górna tafla wosku roztopiła się całkowicie, zapobiegnie to utworzeniu leja, który spowoduje brak możliwości wypalenia się całej świecy.

Nie pal świecy dłużej niż 4 godziny, by wosk nie utracił swoich walorów zapachowych a knot był w jak najlepszej kondycji.

Przed ponownym rozpaleniem świecy, ucinaj zawsze knot na długość ok. 0,5cm, by zapobiec zadymieniu płomienia.

Po upływie 4 godzin zgaś świecę i zapal inną :)

ŚWIECE MAŁE

ŚWIECE DUŻE

WOSKI KOMINOWE

DYFUZORY ZAPACHOWE

ZESTAWY

AKCESORIA

Strona internetowa md-candle.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową md-candle.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć tutaj [X]