mdcandle instagram mdcandle facebook

WOSKI ZAPACHOWE - ciekawostka

 Zainteresowanie jakie w ostatnich latach wzbudzają woski zapachowe jest z roku na rok coraz większe i spotkać się można z różnorakimi propozycjami jeśli chodzi o możliwość sięgnięcia po różne zapachy takich wosków. Te oferowane są między innymi przez sklep MD-Candle, który oferuje doskonałe jakościowo woski, dostępne w wielu różnych zapach, spośród których każdy będzie miał okazję wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Zanim jednak sięgnie się po woski zapachowe warto wiedzieć jak powinno się je wykorzystywać, jak przebiega ich spalanie i na co zwracać uwage, gdy będzie się je kupowało.

Czym są woski zapachowe?

Woski zapachowe określić możemy jako produkt pokrewny świecom, tylko pozbawiony jest szklanego opakowania a także knota, który będzie się w niej spalał. Chcąc wydobywać aromat z wosków należy wykorzystać do tego specjalny kominek, w którym umieszcza się wosk. Ten zostaje podgrzany płomieniami bądź prądem elektrycznym co sprawia, że zaczyna sie topić i uwalniać z siebie wyjątkowe aromaty. Konieczne do wykorzystywania wosków kominki również dostępne sa w ofercie przygotowanej przez Md-Candle. Kominki mają różne kształty, zróżnicowany wygląd i mogą się stać ciekawym dodatkiem dekoracyjnym do wnętrz. Jednak wybór kominka to nie tylko kwestia estetyki, warto także zwrócić uwagę na inne kwestie, które będą miały istotne znaczenie.

Jaki wybrać kominek do wosków zapachowych?

Decydując się na zakup kominków pod kątem wosków zapachowych warto wybierać produkt, który będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Najlepszym wyborem będzie kominek, który ma dużą miseczkę na wosk. W ten sposób można będzie liczyć na to, że roztopiony wosk nie nagrzeje się i także nie będzie ryzyka, że się rozleje. Dodatkowo kominek powinien mieć minimum 10 cm wysokości. Wosk, który się roztopi ma dawać piękne aromaty, a jeśli okaże się, że kominek będzie zbyt niski to będzie czuć zapach spalenizny a nie zapach aromatów, ponieważ woks się przegrzeje.

Jak długo pali się woski zapachowe?

To jak długo będą się paliły woski to tak naprawdę indywidualna decyzja, natomiast aromaty będą się uwalniać po kilkunastu minutach podgrzewania. Wystarczy mniej więcej około pół godziny, by były wyczuwalne w całym pomieszczeniu. Natomiast gotowe woski w ofercie Md-Candle charakteryzują się przygotowaniem na około 8 godzin palenia. Najlepszą opcją będzie rozgrzewanie wosku do momentu, gdy esencja olejku będzie wyczuwalna. W przypadku wosków można je w dowolnym momencie zapalać i gasić więc do doskonałych aromatów będzie można wracać.

Jak czyścić kominek po paleniu wosku

Usuwanie wosku z kominka nie należy do łatwych zadań. Dlatego jeśli ktoś ma z tym problem może skorzystać z naszych podpowiedzi. Dobrą opcją będzie mrożenie wosku. Po włożeniu schłodzonego wcześniej kominka do zamrażalnika wosk będzie można łatwo oddzielić od kominka, wystarczy kilkanaście minut w zamrażalniku. W ten sposób nie tylko usunie się skutecznie wosk z kominka, ale jednocześnie będzie to zrobione w taki sposób, że nie będzie problemu z tym, by taki wosk ponownie wykorzystać. Można także sięgnąć po foremki silikonowe, w które zlewa się gorący wosk i w ten sposób będzie można zmienić zapach w kominku a wosk zostanie zachowany w takim stopniu, że ponowne jego wykorzystanie będzie możliwe.
Korzystając z tych porad można w doskonałych warunkach cieszyć się aromaterapią. Warto więc sięgnąć po Md-Candle, zapoznać się z dostępnymi w sprzedaży woskami, by rozpocząć aromaterapię z dopasowanymi kominkami i doskonałymi zapachami wosków.


Bestsellery

Małe świece sojowe

Duże świece sojowe

Woski zapachowe do kominka

DYFUZORY ZAPACHOWE

ZESTAWY

AKCESORIA DO ŚWIEC

Strona internetowa md-candle.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową md-candle.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć tutaj [X]