mdcandle instagram mdcandle facebook

JAKI KOMINEK WYBRAĆ

 Zainteresowanie jakie wzbudza w ostatnich latach aromaterapia jest coraz większe i okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się sięgać po środki, dzięki którym można zmieniać klimat własnych wnętrz dzięki aromatyzacji. Służyć mogą temu różnorakie produkty dostępne w ofercie Md-Candle. Sklep proponuje między innymi woski zapachowe, czy też może swoim klientom zaproponować olejki eteryczne. Niezależnie do tego, który produkt będzie wybrany trzeba mieć do dyspozycji właściwie dobrany sprzęt, by cieszyć się skuteczną aromatyzacją. Konieczne są kominki, co do których trzeba mieć świadomość że innym wyborem będą kominki do olejków, a inny charakter mają kominki do wosków.

Kominek do wosków a kominek do olejków - czym będą się różnić?

Trzeba mieć świadomość, że kominki przeznaczone do wosków będą w pewnej mierze różnić się od tych kominków, które przeznaczone są do stosowania z olejami. W grę wchodzi między innymi ich rozmiar. Kominki przygotowane pod kątem wosków zazwyczaj są większe od tych stosowanych z olejami. Znaczenie ma tutaj pojemość miseczki, w przypadku kominka, który ma być stosowany z woskami ta pojemność powinna być większa, powinny to być miseczki szersze. Ma to istotne znaczenie, ponieważ wosk jak się topi zwiększa swoją objętość i kominek musi być na to przygotowany.
Jeśli kominek będzie przygotowywany pod kątem olejków jest to mniej problematyczne, ponieważ tutaj wystarczy tylko kilka kropel olejków i do tego również nieco wody i będzie można uwalniać piękne aromaty. Jeśli kominek ma być wyłączne pod olejki i nie ma się zbyt dużo miejsca sięgnięcie po mniejszy rozmiar będzie dobrym wyborem.

Jaka powinna być wysokość kominka ?

Szukając kominka trzeba mieć na uwadze również jego wysokość. To ważny parametr, od którego uzależnione będzie również to jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o intensywność zapachów. Kominki pod kątem wosków są wyższe, chodzi o to, by uniknąć sytuacji, w której wosk będzie się przypalał i może się pojawić zapach spalenizny. Kominki pod olejki mogą być niższe, dzięki temu zapach będzie się dobrze uwalniał a ryzyka poczucia spalenizny nie ma ze względu na dodatek wody do olejków. Tym samym niższe kominki dobrze się będą sprawdzać.
W ofercie przygotowanej przez Md-Candle przygotowywane są kominki różnego rodzaju zarówno takie przeznaczone do pracy z olejkami jak i kominki pod woski. W sprzedaży dostępne są także woski zapachowe oraz olejki, które można wybrać do aromatyzowania własnych pomieszczeń.

Bezpieczeństwo użytkowania

Niezależnie czy wybiera się kominek pod woski czy olejki trzeba pamiętać, że konieczne jest używanie źródła ciepła, by aromatyzacja była możliwa. Dlatego tutaj bardzo ważne jest to, by zachować wysoki poziom bezpieczeństwa. Nieco bezpieczniejszą formą są tutaj woski, ponieważ wosk nie będzie odparowywał po roztopieniu. Ulatniają się wyłącznie zapachy a parafina zostaje. Jeśli jest to olejek z wodą to pod wpływem ciepła będzie parować i wodę trzeba uzupełniać. Dlatego tutaj przy wykorzystaniu olejków trzeba być ostrożniejszym przy wykorzystywaniu kominka i albo trzeba go gasić w odpowiednim momencie, albo dolewać wody.
Niezależnie od tego, który rodzaj kominka będzie się wybierało można zaglądać do oferty przygotowanej przez sklep Md-Candle, gdzie dostępne są zarówno odpowiednie dla każdego klienta kominki jak i też sięgnąć można po profesjonalnie przygotowaną ofertę, w ramach której oferowane są również woski i olejki, które w tych kominkach będzie można stosować. Wszystko najwyższej jakości z gwarancją doskonałych zapachów.


Bestsellery

Małe świece sojowe

Duże świece sojowe

Woski zapachowe do kominka

DYFUZORY ZAPACHOWE

ZESTAWY

AKCESORIA DO ŚWIEC

Strona internetowa md-candle.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową md-candle.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć tutaj [X]