mdcandle instagram mdcandle facebook

CZYM JEST ŚWIECA

 W ciągu kilku ostatnich lat popularność świec sojowych zdecydowanie wzrosła. Pojawia się coraz więcej tych produktów na rynku a nasi rodacy coraz bardziej doceniają właściwości wosku sojowego, który między innymi wyróżnia się na tle innych produktów naturalną i bezzapachową formą, która pozwala na stworzenie dokładnie tych aromatów, na jakich producentowi zależy. Warto wiec zwrócić uwagę na te świece i więcej na ich temat się dowiedzieć. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje odnoszące się właśnie do świec sojowych.

Czym jest świeca sojowa?
Świece sojowe są produktem naturalnym i wegańskim. Powstają one z wosku sojowego, który jest alternatywą dla parafiny, z której powstają najbardziej popularne świece. Wosk sojowy odkryty został dopiero w 1991 roku więc nie są one szczególnie starym produktem. Wosk sojowy pojawił się jako alternatywa dla wosku pszczelego, udało się go pozyskać jaklo bezpieczny i tańszy produkt, dlatego z roku na rok zaczął zyskiwać zwolenników. Początkowo świece wykonane z wosku pszczelego były wybierane przez miłośników ekologicznego stylu życia. Z czasem ich popularność wzrosłą i obecnie świetnie się sprzedają, a kryje się za nimi wiele zalet.

Jakie zalety mają świece sojowe?
Rosnąca popularność świec sojowych to przede wszystkim wynik licznych zalet, które kryją się za tymi produktami. Wśród tych kwestii, na które warto zwrócić uwagę znajdują się między innymi takie kwestie jak:
• świece sojowe są w pełni bezpieczne w trakcie użytkowania, nie wydzielają substancji toksycznych w trakcie spalania
• wydzielają mniej dwutlenku węgla w trakcie spalania
• wosk sojowy jest biodegradowalny
• świece sojowe palą się najczęściej nawet 50% dłużej niż parafinowe
• wosk sojowy może być wykorzystywany w trakcie produkcji świec zapachowych, sam jest bez zapachu a dobrze łączy się z różnymi olejkami aromatycznymi
• wosk sojowy ma mniejsza temperaturę topnienia niż parafina
• usuwanie wosku sojowego jest łatwiejsze niż usuwanie parafiny
Można więc mówić o różnych zaletach, które kryją się za stosowaniem wosku sojowego i świec z niego wykonanych. W związku z tym, że na rynku istnieje coraz więcej firm, które przygotowują takie świece każdy kto będzie nimi zainteresowany będzie mógł wśród oferowanych produktów wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Świetny wybór zapachowych świec sojowych
Wosk sojowy, tak jak wcześniej zostało już zauważone doskonale sprawdza się w przypadku chęci przygotowania świec zapachowych. Sam w sobie jest to bowiem produkt, który nie ma zapachu i dlatego staje się produktem doskonałym dla producentów świec. Można bowiem uzyskać świetne efekty w trakcie przygotowywania świec zapachowych, ponieważ sojowe świece nie będą zaburzać aromatów jakie do świec będzie chciał dodać producent. Sam wosk sojowy natomiast bardzo dobrze z olejkami eterycznymi się łączy więc uzyskanie atrakcyjnych zapachów nie stanowi problemu. Zastosowanie takiego połączenie olejków eterycznych z woskiem sojowym daje efekt w postaci bezpiecznej świecy, gdzie ryzyko problemów np z zawrotami głowy jest znacznie mniejsze niż przy świecach parafinowych.

Samodzielnie przygotowana świeca sojowa
Wosk sojowy ma przyjemną formę, jego dostępność jest obecnie bardzo dobra, można go kupić w formie gotowej do przygotowania świec. Jeśli do tego zestawi się wosk z olejkami aromatycznymi będzie można także pomyśleć o stworzeniu własnej świecy sojowej. W sieci znaleźć można również interesujące artykuły na ten temat i podpowiedzi odnoszące się do tego jak takie świece można samodzielnie przygotować.


Bestsellery

Małe świece sojowe

Duże świece sojowe

Woski zapachowe do kominka

DYFUZORY ZAPACHOWE

ZESTAWY

AKCESORIA DO ŚWIEC

Strona internetowa md-candle.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową md-candle.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć tutaj [X]