mdcandle instagram mdcandle facebook

JAK PALIĆ ŚWIECE

 Mogłoby się wydawać, że za paleniem świec sojowych nie stoi nic skomplikowanego. Wystarczy świeca, zapałki, prosta powierzchnia i można palić świecę. W rzeczywistości jednak jeśli przyjrzymy się charakterystyce świec sojowych będzie można zrozumieć, że ich palenie wiąże się z pewnymi zasadami jakie będzie trzeba przestrzegać. Warto mieć to na uwadze i zapoznać się z tym co jest kluczowe przy paleniu świec sojowych. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje odnoszące się właśnie do tej kwestii, zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Zyskujące zwolenników świece sojowe
W ostatnich latach zainteresowanie świecami sojowymi istotnie wzrosło. Przygotowane z naturalnego sojowego wosku stały się sposobem na to, by tworzyć w domu przyjemną atmosferę z zapachem świecy. Rosnąca popularność takich świec doprowadziła do tego, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym jak w prawidłowy sposób powinno się palić takie świece.
Życie każdej świecy ma swój określony czas i wynika z gramatury. Trzeba jednak wiedzieć, że maksymalne wykorzystanie świecy uzależnione będzie od tego w jaki sposób będzie ona palona. O tym koniecznie trzeba pamiętać, dlatego między innymi bardzo istotne jest pierwsze palenie świecy. To ono wpłynie na to jak świeca będzie zachowywać się przy kolejnym zapalaniu.


Naturalny wosk sojowy o charakterystycznym zachowaniu
Prawdziwa świeca sojowa przygotowywana jest w oparciu o naturalny wosk sojowy, który nie ma żadnych dodatków. Dlatego taka świeca w trakcie wypalania zachowuje się w określony sposób. Dlatego to jak potraktowana będzie świeca potem będzie wpływać na jej funkcjonowanie. Można mówić o dwóch podstawowych błędach jakie często są powtarzane. Nie powinno się zapalać świecy podczas pierwszego kontaktu tylko na chwilę i jej gasić, podobnie nie zapala się świecy próbnie by poznać jej zapach.
Podstawowa zasada w zakresie palenia świecy sojowej jest taka, że po jej pierwszym zapaleniu należy w zależności od wielkości świecy palić ją od 1,5 do nawet trzech godzin. Nie powinna być gaszona do momentu, w którym wosk rozgrzeje się na całej średnicy świecy aż do szklanych ścianek naczynia, w jakim się znajduje. Powinna być zgaszona dopiero w momencie, gdy stworzy się swoisty basen z woskiem w takiej świecy, na całej średnicy wosk będzie rozgrzany.

Pamięć pierwszego palenia świecy
W trakcie pierwszego palenia świecy możemy mówić o swoistym rytuale, który wytworzy tak zwaną pamięć pierwszego palenia. To istotna kwestia, ponieważ od tego jak świeca będzie potraktowana w pierwszym paleniu zależy to jak potem się będzie zachowywać. Można przy uzyskaniu basenu z woskiem liczyć na to, że potem będzie sie ona równomiernie wypalała, nie powstanie wąski tunel, który sprawi że nie wykorzysta się pełnego potencjału świecy. Jednocześnie taki wąski tunel przy złym wypalaniu świecy doprowadza do tego, że zaczyna ona gasnąć, brakuje bowiem tlenu do podtrzymywania płomienia świecy.

Pamiętaj o bezpieczeństwie w trakcie palenia świecy
W trakcie palenia świecy sojowej nie można zapominać o bezpieczeństwie. Trzeba dbać o to, by świeca była zawsze na stabilnym płaskim podłożu, bez dostępu dzieci czy zwierząt. Świeca nie może palic się zbyt długo, by naczynie ze szkła nie było zbyt długo narażone na działanie temperatury. Nigdy nie zostawia się świecy bez nadzoru. Po długim paleniu świecy można także pomyśleć o wietrzeniu pomieszczenia.
Stosując się do tych zasad będzie można osiągnąć takie warunki, w których świeca ładnie się będzie wypalać, a jej użytkowanie będzie bezpieczne.


Bestsellery

Małe świece sojowe

Duże świece sojowe

Woski zapachowe do kominka

DYFUZORY ZAPACHOWE

ZESTAWY

AKCESORIA DO ŚWIEC

Strona internetowa md-candle.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową md-candle.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć tutaj [X]