mdcandle instagram mdcandle facebook

O nas

Sklep ze świecami sojowymi w Poznaniu - MD-Candle

Nasza marka powstała z zamiłowania do świec i zapachów. Każdy produkt jest tworzony ręcznie z nutą pasji i miłości.

Początkiem trasy świecy jest polska huta – tam powstają nasze szkła wraz z barwieniem. Następnie, gdy szło trafi do naszych rąk, skrupulatnie je sprawdzamy czy w transporcie nie uległo uszkodzeniu, by uniknąć skaleczeń przez nas, naszych pracowników oraz klientów – to dla Nas bardzo istotne. Kolejnym etapem jest ręczne knotowanie. Do produkcji świec używany knotów wyłącznie bawełnianych, bez rdzenia, zanurzonych w wosku naturalnym. Po sprawdzeniu i zaknotowaniu szkła, zabieramy się za topienie wosku sojowego :-)

Ekologiczne i bezpieczne świece sojowe w ofercie MD-Candle

Wybraliśmy wosk sojowy od szwedzkiego producenta, ze względu na jakość. Wosk nie posiada szkodliwych substancji oraz pochodnych ropy naftowej. Jest całkowicie wegański i pozbawiony zanieczyszczeń. Wosk sojowy podczas spalania nie wydziela substancji toksycznych – jak w przypadku świec parafinowych. Wosk topimy w temperaturze 50 stopni Celsjusza, by wyeliminować ryzyko przypalenia.

Po roztopieniu przelewamy go w szklane zlewki i czekamy aż osiągnie swoją optymalną temperaturę do zmieszania z zapachem. Zapachy – to kolejna nasza miłość. Każdemu z nich podczas tworzenia oddajemy serce – wszystkie tworzymy sami. Używamy do tego olejków aromatycznych, które nie zawierają szkodliwych substancji, a składniki nie pochodzą od zwierząt oraz nie są testowane na zwierzętach. Zapachy są zgodne ze standardami IFRA oraz przepisami REACH.

Gdy wosk osiągnie pożądaną temperaturę, jest mieszany z olejkami zapachowymi i delikatnie przelewany do docelowego szkła. Na koniec etapu produkcji, świeca leżakuje 48 godzin, aby później mogła być zapakowana w swój kartonowy domek i oczekiwać na swojego nowego przyjaciela :-)

Woski kominkowe w MD-Candle

Podobną drogę produkcji przechodzą woski kominkowe – oczywiście, nie są rozlewane do szkła, a do szablonów przypominających małe czekoladki :-) po ostygnięciu, są pakowane w folię aluminiową i kartoniki. Na koniec przyklejana jest plomba – by klient wiedział, że wosk jest w stanie nienaruszonym

Wiele miesięcy spędziliśmy nad złożeniem składu naszych dyfuzorów zapachowych. Chcieliśmy, aby był on jak najbardziej naturalny i nieszkodliwy dla zdrowia.

Do produkcji używamy wyłącznie oleju migdałowego pochodzącego z ekologicznej produkcji, który również jest olejem spożywczym :-) Składniki konserwujące produkt (by nie dostali się żadni nieproszeni goście w postaci drobnoustrojów) są składnikami używanymi do produkcji naturalnych kosmetyków. Używamy wody destylowanej od sprawdzonego dostawcy, lecz w przyszłości chcemy tworzyć własną. Szkło pochodzi z polskiej huty a patyczki są wykonane w 100% z naturalnego rattanu. Każdy dyfuzor jest ręcznie odmierzany i rozlewany.

Zapachowe świeczki sojowe w Poznaniu od MD-Candle

MD-Candle to manufaktura, która powstała z pasji do tworzenia autorskich produktów. Postawiliśmy na świece zapachowe, ponieważ uwielbiamy czuć niesamowity zapach w swoich domach i mieszkaniach. W naszym sklepie internetowym znaleźć można szeroką gamę produktów. Świece sojowe wykonane są z dbałością o każdy szczegół i tylko ze sprawdzonych składników, które nie są szkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego. Wykorzystujemy do produkcji także niebieloną bawełnę, która znajduje się w knocie świeczek zapachowych. To także ich dodatkowy atut, ponieważ podczas jego spalania nie dochodzi do wydzielania się dymu i szkodliwych substancji.

Naturalny wosk, niesamowite walory pachnących świec, klasyczny design i naturalne knoty - tym cechują się najlepsze świece, które znajdziesz w naszym sklepie w Poznaniu. Dziękujemy za wybór naszej marki, będziemy się rozwijać i oddawać nasze serca, by tworzyć kolejne niepowtarzalne zapachy oraz rozwijać gamę produktów.


Bestsellery

Małe świece sojowe

Duże świece sojowe

Woski zapachowe do kominka

DYFUZORY ZAPACHOWE

ZESTAWY

AKCESORIA DO ŚWIEC

Strona internetowa md-candle.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową md-candle.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć tutaj [X]