SKLEP ZE ŚWIECAMI SOJOWYMI W POZNANIU - MD-CANDLE

Nasza marka powstała z zamiłowania do świec i zapachów. Każdy produkt jest tworzony ręcznie z nutą pasji i miłości.

Początkiem trasy świecy jest polska huta – tam powstają nasze szkła wraz z barwieniem. Następnie, gdy szło trafi do naszych rąk, skrupulatnie je sprawdzamy czy w transporcie nie uległo uszkodzeniu, by uniknąć skaleczeń przez nas, naszych pracowników oraz klientów – to dla Nas bardzo istotne. Kolejnym etapem jest ręczne knotowanie. Do produkcji świec używany knotów wyłącznie bawełnianych, bez rdzenia, zanurzonych w wosku naturalnym. Po sprawdzeniu i zaknotowaniu szkła, zabieramy się za topienie wosku sojowego 🙂

Ekologiczne i bezpieczne świece sojowe w ofercie MD-Candle

Wybraliśmy wosk sojowy od szwedzkiego producenta, ze względu na jakość. Wosk nie posiada szkodliwych substancji oraz pochodnych ropy naftowej. Jest całkowicie wegański i pozbawiony zanieczyszczeń. Wosk sojowy podczas spalania nie wydziela substancji toksycznych – jak w przypadku świec parafinowych. Wosk topimy w temperaturze 50 stopni Celsjusza, by wyeliminować ryzyko przypalenia.

Po roztopieniu przelewamy go w szklane zlewki i czekamy aż osiągnie swoją optymalną temperaturę do zmieszania z zapachem. Zapachy – to kolejna nasza miłość. Każdemu z nich podczas tworzenia oddajemy serce – wszystkie tworzymy sami. Używamy do tego olejków aromatycznych, które nie zawierają szkodliwych substancji, a składniki nie pochodzą od zwierząt oraz nie są testowane na zwierzętach. Zapachy są zgodne ze standardami IFRA oraz przepisami REACH.

Gdy wosk osiągnie pożądaną temperaturę, jest mieszany z olejkami zapachowymi i delikatnie przelewany do docelowego szkła. Na koniec etapu produkcji, świeca leżakuje 48 godzin, aby później mogła być zapakowana w swój kartonowy domek i oczekiwać na swojego nowego przyjaciela 🙂

Woski kominkowe w MD-Candle

Podobną drogę produkcji przechodzą woski kominkowe – oczywiście, nie są rozlewane do szkła, a do szablonów przypominających małe czekoladki 🙂 po ostygnięciu, są pakowane w folię aluminiową i kartoniki. Na koniec przyklejana jest plomba – by klient wiedział, że wosk jest w stanie nienaruszonym

Wiele miesięcy spędziliśmy nad złożeniem składu naszych dyfuzorów zapachowych. Chcieliśmy, aby był on jak najbardziej naturalny i nieszkodliwy dla zdrowia.

Do produkcji używamy wyłącznie oleju migdałowego pochodzącego z ekologicznej produkcji, który również jest olejem spożywczym 🙂 Składniki konserwujące produkt (by nie dostali się żadni nieproszeni goście w postaci drobnoustrojów) są składnikami używanymi do produkcji naturalnych kosmetyków. Używamy wody destylowanej od sprawdzonego dostawcy, lecz w przyszłości chcemy tworzyć własną. Szkło pochodzi z polskiej huty a patyczki są wykonane w 100% z naturalnego rattanu. Każdy dyfuzor jest ręcznie odmierzany i rozlewany.

Zapachowe świeczki sojowe w Poznaniu od MD-Candle


MD-Candle to manufaktura, która powstała z pasji do tworzenia autorskich produktów. Postawiliśmy na świece zapachowe, ponieważ uwielbiamy czuć niesamowity zapach w swoich domach i mieszkaniach. W naszym sklepie internetowym znaleźć można szeroką gamę produktów. Świece sojowe wykonane są z dbałością o każdy szczegół i tylko ze sprawdzonych składników, które nie są szkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego. Wykorzystujemy do produkcji także niebieloną bawełnę, która znajduje się w knocie świeczek zapachowych. To także ich dodatkowy atut, ponieważ podczas jego spalania nie dochodzi do wydzielania się dymu i szkodliwych substancji.

Naturalny wosk, niesamowite walory pachnących świec, klasyczny design i naturalne knoty – tym cechują się najlepsze świece, które znajdziesz w naszym sklepie w Poznaniu. Dziękujemy za wybór naszej marki, będziemy się rozwijać i oddawać nasze serca, by tworzyć kolejne niepowtarzalne zapachy oraz rozwijać gamę produktów.

Shopping Cart