Wosk pszczeli tworzy bardzo naturalnie wyglądający płomień, który nie wydzieli ani zapachu, ani sadzy. Świeczki z niego wyprodukowane cechują się niską temperaturą spalania, podobnie zresztą, jak produkty z wosku sojowego. Podczas spalania wydzielają one delikatny i przyjemny aromat. Używa się ich od wielu setek lat ze względu na to, że nie wydzielają one toksycznych oparów jak świece z parafiny, które są najtańsze i najszerzej dostępne.
Przeczytaj także:
- W jakim miejscu ustawiać świece w domu?
- Jak zrobić świece sojowe z płatkami kwiatów?
- Zastosowanie świec sojowych w aromaterapii
Czy warto palić świece z wosku pszczelego?
Świece woskowe z naturalnego wosku pszczelego są zdecydowanie lepsze dla środowiska naturalnego niż większość alternatywnych produktów, które dostępne są na rynku. Palą się one czyściej, są bezdymowe, nie wytwarzają sadzy, jak inne produkty tego typu, a także uwalniają przyjemny zapach dymu, który jest niewidoczny. Świece z wosku pszczelego to najlepszy wybór dla osób dbających o środowisko, ponieważ nie emitują one żadnych szkodliwych substancji do powietrza. Ponadto palą się dłużej i są czystsze niż inne rodzaje świec.
Świece z wosku pszczelego – jak je zrobić?
Proces produkcji świeczek z wosku pszczelego rozpoczyna się od topienia i filtrowania wosku, który pozyskuje się z uli. To właśnie pszczoły odpowiadają za jego wytwarzanie. Co istotne, wosk pszczeli może być pozyskiwany również w postaci arkuszy z naturalnych struktur, które przypominają plastry albo przetwarzany na granulat do użytkowania przez hobbystów.
Czy naturalne świece z wosku pszczelego są lepsze od świec z parafiny?
Świece z wosku pszczelego spalają się dłużej ze względu na niższa temperaturę topnienia wosku. Są one bardziej naturalne, ponieważ nie dodaje się do nich żadnych szkodliwych substancji chemicznych tylko naturalne olejki zapachowe. Dzięki temu mają one lepszy zapach i kolor, co sprawia, że nie oddziałują negatywnie na układ oddechowy i mogą spokojnie je palić osoby, które borykają się z astmą. i. Wosk jest zbierany z uli pszczelich i topiony w celu uzyskania świec z knotami, które mogą palić się do trzech godzin przed ponownym zapaleniem, co oznacza, że zużywa się mniej wosku, aby utrzymać ich zdolność do palenia się przez cały okres użytkowania. Warto zaznaczyć, że proces produkcji nie generuje gazów cieplarnianych, jak np. w przypadku produkcji świec parafinowych. To oznacza, że są one przyjazne dla środowiska.
Zalety świec z naturalnego wosku pszczelego
Zalety świec z wosku pszczelego sprawiają, że stają się one wyjątkowym sposobem na dodanie słodkiego aromatu do każdego wnętrza. Nie tylko wydzielają one niesamowity zapach, ale także łagodzą światło w każdym pomieszczeniu i tworzą atmosferę, która jest relaksująca i uspokajająca. Spalanie świec pszczelich sprawia, że ich aromaty oczyszczają powietrze w domu i nie podrażniają górnych dróg oddechowych. Z tego też powodu są one świetnym wyborem do przeprowadzania aromaterapii. Wystarczy je umieścić w salonie, sypialni, czy też łazience, aby sprawić, żeby klimat w tych pomieszczeniach był niesamowity.