świece na komary

Jakie wybrać świece na komary?

Gorący, letni wieczór jest idealną porą na to, aby spotkać się z przyjaciółmi. Nie sposób jednak cieszyć się ze wspólnie spędzanego czasu, gdy zewsząd atakuje chmara komarów. Ponadto nie każdy chce używać preparatów na bazie środków chemicznych. Dlatego też świetnym rozwiązaniem okazują się świece o określonych zapachach. Jak wybrać tę, która będzie najskuteczniejsza? Na co zwrócić uwagę?

Przeczytaj także:

Czy świece zapachowe są szkodliwe dla zdrowia?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Co istotne, szkodliwe są, ale te świece, które są stworzone na bazie parafiny. Podczas spalania wydzielają one szkodliwe substancje oraz toksyny, które mogą prowadzić do powstawania w organizmie komórek nowotworowych oraz astmy. Decydując się na palenie takich świec antykomarowych należy pamiętać o tym, aby wietrzyć pomieszczenie. Świece zapachowe stanowią świetny dodatek do wnętrz i wpisują się w wiele różnych aranżacji. Są uwielbiane przez wiele osób, ponieważ mają nie tylko ładny zapach, ale też pomogą stworzyć romantyczny i przytulny klimat. Wybierając świece antykomarowe warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład, bo nie wszystkie będą szkodliwe. 

Świeca antykomarowa – naturalne świeczki w walce z komarami

Dobrej jakości świece nie mogą szkodzić zdrowiu. Dlatego najlepszym wyborem będą produkty naturalne, ekologiczne, stworzone na bazie tego, co dała natura. Wyróżnić więc można między innymi świece odstraszające komary sojowe, roślinne i pszczele oraz kokosowe. Naturalne świece sojowe są ekologiczne, wykonane w pełni z surowców organicznych, dzięki czemu cieszą się ogromną popularnością. Do ich produkcji wykorzystuje się aromatyzowane produkty i naturalne olejki eteryczne, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka. W trakcie spalania nie wydzielają one szkodliwych substancji, więc mogą ich używać alergicy, kobiety w ciąży, astmatycy, a także można je palić przy dzieciach. 

Jednym z najlepszych wyborów są świece sojowe na owady, ponieważ charakteryzują się one bardzo długim czasem palenia, mają dwukrotnie dłuższą żywotność i spalają się w niższej temperaturze. Ponadto dużo łatwiej je sprzątnąć w przypadku, gdy wosk sojowy się rozleje, a na dodatek stosuje się w nich naturalny knot bawełniany lub drewniany. Często też wybiera się świece roślinne, które nie kopcą i wypalają się czystym płomieniem. 

Jakie świece antykomarowe wybrać? Czy świece sojowe są dobrym rozwiązaniem?

Kto nie uwielbia lata i spędzania czasu świeżym powietrzu? Czasem jednak taki wieczorny wypoczynek zakłócają nieproszeni goście, a do najbardziej uciążliwych zaliczyć można przede wszystkim komary. Na balkonie, tarasie, czy w ogrodzie na stole warto ustawić świece zapachowe. Niektóre z nich to prawdziwi pogromcy komarów. Wybierając odpowiednią dla siebie, należy zwrócić szczególną uwagę na jej skład. Musi ona bowiem posiadać olejek citronella. Wytwarza się go z olejku eterycznego na bazie trawy cytrynowej. Warto zaznaczyć, że Citronella została w 1948 roku w Stanach Zjednoczonych zarejestrowana, jako środek odstraszający komary.

Olejek citronella może stanowić zarówno pewną część składu produktu, jak i również wypełniać świecę w 100 procentach. Podczas jej palenia olejek unosi się w powietrzu, co powoduje wytwarzanie się niewidzialnej peleryny nad osobami siedzącymi przy niej. Świeca zapachowa z olejkiem będzie pełniła nie tylko funkcję dekoracyjną na stole, ale także stworzy niepowtarzalny klimat, doda przytulności i pomoże opędzić się od komarów. Jeszcze większą skuteczność uzyska się podczas zapalenia kilku świec jednocześnie.

Shopping Cart