rodzaje świec zapachowych

Jakie są rodzaje świec zapachowych?

Świece zapachowe są nie tylko sposobem na tworzenie  różnych nastrojów, ale także łatwym i błyskawicznym sposobem na stworzenie przyjemnego i ciepłego klimatu w pomieszczeniu. Mimo że do przedmiot, który znaleźć można w każdym sklepie, przy wyborze pojawia się znacznie więcej opcji do rozważenia, niż mogłoby się wydawać. Jakie więc są dostępne na rynku rodzaje świec zapachowych? Na które najlepiej się zdecydować?

Przeczytaj także:

Rodzaje świec zapachowych – najlepsze są olejki naturalne

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów świec zapachowych. Często można trafić na takie produkty, które i doświetlają wnętrze, ale trudno wyczuć ich zapach.  Wszystko zależy od jakości olejków eterycznych użytych do aromatyzowania wosku. Najtańsze modele świec nie czarują swoim wyrazistym aromatem. Z reguły im wyższa cena, tym większa szansa, że trafi się na idealny produkt. Wiele firm specjalizuje się w produkcji świeczek i mimo że cena jest wysoka, to ma się gwarancję przyjemnego zapachu w domu. Ponadto należy czytać uważnie skład produktu. O jakości i intensywności zapachu decyduje zawartość naturalnych olejków zapachowych. Wybierając takie świece ma się pewność, że nie będą one wydzielać szkodliwych substancji do powietrza. 

Świece parafinowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów świec są parafinowe. Co istotne, rzadziej się go wykorzystuje w luksusowych świecach, ponieważ wytwarza więcej szkodliwych substancji podczas spalania w porównaniu z innymi woskami. Oczywiście, ich zaletą jest szeroka dostępność, ale wszystko to przyćmiewają ich wady. Przede wszystkim parafina do pochodna ropy naftowej. Przez to podczas spalania wytwarzają się bardzo duże ilości dwutlenku węgla, benzen i toluen. Ponadto palą się one najszybciej i ulatnia się z nich dym.

Świece sojowe

Rosnącą popularnością cieszą się świece sojowe. Są one naturalne, ponieważ powstają na bazie soi. Jest to bezpieczna i zrównoważona opcja, idealna wręcz dla wegan. Sojowe świece zapachowe są biodegradowalne i zapewniają dłuższe palenie. Ich zaletą jest przede wszystkim niższa emisja dwutlenku węgla niż w przypadku świec parafinowych. Ponadto wosk sojowy nie wydziela szkodliwych substancji i jest neutralny dla zdrowia ludzi oraz zwierząt, a także przyjazny dla środowiska naturalnego.

Świece z wosku pszczelego

Ich zapach bardzo mocno przypomina aromat miodu, a po zapaleniu ich płomień tworzy ciepłu blask. Podobnie jak świece na bazie wosku sojowego, te również są ekologiczne. Do produkcji świec z wosku pszczelego nie potrzeba barwników i zapachów, co pozwala cieszyć się najczystszą postacią zapachu. Jeśli wybierze się ten całkowicie naturalny produkt, można spodziewać się całej listy pozytywnych czynników wpływających na zdrowie. Między innymi uważa się, że świece z wosku pszczelego są korzystną opcją dla alergików oraz osób zmagających się z dolegliwościami układu oddechowego. 

Świece stearynowe

Świece dekoracyjne stearynowe w przeciwieństwie do parafinowych, uznawane są za ekologiczne. Można więc spotkać je pod nazwą ekoświec czy też bioświec. Do ich produkcji wykorzystywany jest mieszanka kwasów tłuszczowych. Aby stearyna była naprawdę ekologiczna, powinno się ją pozyskiwać w sposób naturalny, np. z łoju wołowego. Wybierając je, warto upewnić się czy nie mają w swoim składzie dodatku parafiny. 

Shopping Cart