Jak zrobić świecę sojową zapachową DIY?

Jak zrobić świecę zapachową DYI?

Świece zapachowe stają się coraz częściej nieodłącznym elementem wystroju każdego wnętrza. Nie tylko pełnią one funkcję ozdobną, ale także tworzą niepowtarzalną atmosferę. Wnoszą sporo ciepła i blasku do każdej przestrzeni oraz roztaczają niesamowitą aurę we wnętrzu. Dodając do tego szeroką gamę zapachową świec sojowych, można uzyskać przytulne pomieszczenie, które pozwoli się zrelaksować i wypocząć. Świeczki z wosku sojowego z bawełnianym knotem są doskonałą alternatywą dla świec parafinowych. Świecę sojową DIY można  wykonać całkowicie samodzielnie. Wbrew pozorom jest to zajęcie bardzo proste i przyjemne, które zajmuje zaledwie kilkanaście minut, sprawiając przy tym sporo frajdy. Jak zrobić świeczkę, która będzie pięknie pachnieć i będzie ekologiczna?

Przeczytaj także:

Naturalne świece zapachowe – czy warto?

 W sklepach znaleźć można szeroką gamę świec zapachowych. Najpopularniejsze to tradycyjne świece parafinowe, które niestety szkodzą zdrowiu człowieka i zwierząt, a także mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego coraz częściej wybierane są świece sojowe. Wykonane są one na bazie naturalnego wosku sojowego. Jest to doskonała alternatywa dla innych rodzajów świec. Coraz chętniej po świeczki sięgają osoby, dla których istotne są ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia rozwiązania. Bardzo często tego typu świeczki zapachowe wybierane są przez wegan, co sprawia, że górują one nawet nad woskiem pszczelim. 

Czym jest wosk sojowy?

Wosk sojowy to 100% naturalny, roślinny surowiec otrzymywany z ziaren soi. Proces pozyskiwania wosku sojowego polega na starannym oczyszczeniu oraz rozgnieceniu ziaren soi, z których tłoczony jest olej poddany następnie procesom utwardzania. Wosk sojowy dostępny jest w kilku rodzajach. Co istotne, większość nadaje się do zalewania szklanych naczyń, co z kolei powoduje, iż można z nich samodzielnie zrobić świeczkę zapachową. Wszystkie tego typu produkty są zawsze czyste i naturalne, a na dodatek nie zawierają żadnych dodatkowych substancji. Ponadto bardzo dobrze współpracują z naturalnymi olejkami eterycznymi. 

Jak zrobić świeczkę sojową DIY?

Czy można zrobić świeczkę samodzielnie? Sprawdź nasz poradnik, jak zrobić świecę sojową DIY krok po kroku. W pierwszym etapie trzeba przygotować sobie blat roboczy oraz wszystkie niezbędne składniki, czyli wosk sojowy, olejki eteryczne, knot i naczynie szklane. Warto dodatkowo rozłożyć ręczniki papierowe, w przypadku, gdyby wylał się roztopiony wosk. W szklanej zlewce 250 ml odmierza się potrzebną ilość wosku sojowego. Następnie wstawia się ją do garnka z gorącą, prawie wrzącą wodą. Wosk musi osiągnąć temperaturę około 75 stopni Celsjusza.

W czasie, gdy będzie roztapiał się wosk, należy w szklanym naczynku przymocować knot. Używa się do tego celu roztopiony wosk. Wystarczy zamoczyć dolną część knota, a następnie od razu przełożyć do słoiczka i przyciskać przez około minutę. Gdy wosk osiągnie pożądaną temperaturę, można zacząć dodawać olejki eteryczne. Co istotne, zlewkę najpierw należy wyjąć z kąpieli wodnej. Kolejnym krokiem jest dokładne wymieszanie składników i przelanie ich do słoiczka. Całość powinna stygnąć przez około 48 godzin. W ostatnich etapach należy dopasować długość knota. 

Świece sojowe DIY są całkowicie naturalne, zdrowe i ekologiczne. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą cieszyć się własnoręcznie wykonanym produktem, prostym i atrakcyjnym designem oraz zapachem najwyższej jakości. 

Shopping Cart