kominek do wosku sojowego

Jak wybrać kominek zapachowy do wosku?

Kominki zapachowe najczęściej kojarzone są z naczyniami, które dostępne są w różnych kształtach, posiadają niewielką miseczkę na olejek eteryczny lub kostkę wosku zapachowego. Natomiast w dolnej części znajduje się miejsce na włożenie podgrzewacza, który nazywany jest także tealight. Kominek do wosku nieco różni się od modelu, który używa się do aromaterapii olejkami. Czy warto zainwestować w kominek do wosku? Czym się różni od tego do olejków?

Przeczytaj także:

Kominek do wosku a kominek do olejków – jakie są różnice?

Kominek do wosku przeznaczony jest do aromaterapii i woskami zapachowymi. Z tego względu, że kawałki wosku po rozpuszczeniu zwiększają swoją objętość, tego rodzaju kominek powinien mieć głębszą miskę niż standardowy model. Kolejnym czynnikiem, który odróżnia oba rodzaje produktów jest ich wysokość. Wybierając kominek do wosku, powinien on być wyższy i mieć przynajmniej kilkanaście centymetrów. Warto wiedzieć, że wosk po podgrzaniu zaczyna się topić, ale nie wypali się tak, jak to ma miejsce w przypadku świeczek. Nie odparuje także jak woda, do której dodaje się olejek z odpowiednim aromatem. 

Wosk zapachowy wymienia się dopiero po utracie zapachu. O ile faktura nie ma większego znaczenia w przypadku kominka na olejki zapachowe, o tyle w przypadku tych do wosku powinna ona być gładka. Dzięki temu łatwiej będzie usunąć wosk. Jeśli miseczka miałaby nieregularną fakturę, to w jej szczelinach mogłyby zostać resztki wosku, które przy kolejnym roztapianiu wosku wpływałyby niekorzystnie na aromat. 

Dlaczego warto kupić kominek zapachowy do wosku?

Jaki więc kominek zapachowy wybrać do wosku? Z pewnością bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup modelu na kostki wosku zapachowego. Może on jednocześnie służyć do olejków aromatycznych. Pojemna miseczka pozwala na eksperymentowanie z zapachami i tworzenie własnej unikalnej kompozycji aromatów. Wystarczy wybrać odpowiednie zapachy wosków i wymieszać je w odpowiednich proporcjach. Na początku zaleca się używać maleńkich kawałków wosku, ponieważ od jego ilości będzie zależała intensywność aromatu. Jeśli zapach będzie mało intensywny, należy dołożyć kolejną kostkę. W ten sposób metodą prób i błędów można stworzyć niepowtarzalną kompozycję zapachów. 

Ważne jest przy tym, aby wybrać odpowiedni kominek do wosku, który nie tylko będzie służył do aromaterapii, ale także będzie świetnie wyglądał w pomieszczeniu. W ofercie naszego sklepu można kupić kominek do wosku, który charakteryzuje się pojemną misą o gładkiej strukturze, co znacznie ułatwia jego czyszczenie. Podstawę stanowi minimalistyczny ceramiczny stelaż w wielu różnych kolorach oraz designach. Dzięki swoim atutom wybór kominka zapachowego do olejków i wosków może być ułatwiony i dopasowany do aranżacji danego wnętrza. 

Jak wybrać kominek do wosku zapachowego?

Kupując kominek zapachowy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim jest to design, który powinien być dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Istotne jest także to, jak często będzie użytkowany produkt. Musi on także zagwarantować równomierne roztapianie wosku. Aby móc podgrzewać wosk, należy zadbać o odpowiednią wysokość kominka. W przypadku niskiego modelu wosk może roztopić się szybciej, ale jednocześnie moze dochodzić do przypalania się wosku. Warto wybrać model, który będzie wysoki i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Tego typu kominki dostępne są w naszej ofercie. 

Shopping Cart