kominek zapachowy jak używać

Jak właściwie używać kominek zapachowy?

Kominki zapachowe to tylko niepozornie wyglądające gadżety, które mogą wnieść do wnętrza dużo przytulności i miłą atmosferę. Są one doceniane przede wszystkim przez zwolenników domowej aromaterapii. Tradycyjny kominek ceramiczny składa się z misy na wosk zapachowy albo olejek eteryczny, a także z miejsca na podgrzewacz. Wysoka temperatura sprawia, że unosi się coraz bardziej intensywny zapach w pomieszczeniu, który wpływa w znacznym stopniu na samopoczucie domowników. Co warto wiedzieć o kominku zapachowym do olejków i wosków? Jak go poprawnie używać?

Przeczytaj także:

W jakim celu używa się kominek zapachowy do wosku i olejków eterycznych?

Kominek do olejków i wosków zapachowych może stanowić ozdobę salonu lub sypialni, tym bardziej że produkty tego rodzaju są robione z różnych tworzyw, w wielu różnych kolorach i szerokiej gamie wzorów. Dzięki temu można go dostosować do aranżacji panującej w danym wnętrzu i sprawić, aby idealnie się komponował z innymi elementami wystroju. Nie da się jednak ukryć, że do najważniejszych należy z pewnością aspekt praktyczny, czyli aromat. Dzięki różnym rodzajom olejków eterycznych i wosków zapachowych można spowodować, że w domu będzie unosił się konkretny zapach. 

Naukowcy dowiedli, iż zapachy związane z roślinami wpływają na człowieka pozytywnie. Zapach różny spowalnia pracę serca, a jałowca działa uspokajająco. W okresie Bożego Narodzenia miłośnicy aromaterapii często celują w zapachy słodkie i korzenne, które jeszcze bardziej podkreślają świąteczną atmosferę. Aromaty cytrusowe, które dostępne są w naszej ofercie świeczek i wosków sojowych, poprawiają humor, natomiast lawenda cechuje się właściwościami antydepresyjnymi. Warto decydować się przede wszystkim na zapachy, które odpowiadają użytkownikom, później zawęzić grupę do tych, które będą miały dobrany indywidualnie wpływ na samopoczucie domowników. 

W jaki sposób używać kominek do wosku i olejków?

Działanie kominków do olejków eterycznych i wosków jest bardzo proste. Opiera się ono na używaniu małych świeczek, które nazywane są podgrzewaczami. Umieszcza się je pod miseczką, do której kładzie się kostki wosku lub wlewa wodę z olejkiem. Używanie ceramicznych kominków na wosk lub olejek jest bardzo intuicyjne, ponieważ nasze produkty są tak zaprojektowane, aby natychmiast można było rozpoznać, gdzie i co włożyć. Miejsca na wosk i olejki zapachowe są tak zaprojektowane, aby zmieściła się w nich odpowiednia ilość produktów generujących zapach. 

Należy jednak pamiętać też o względach bezpieczeństwa. Mimo że płomień świeczek do podgrzania wosków jest mały, to kominki nie powinny znajdować się w pobliżu łatwopalnych substancji lub przedmiotów, które źle reagują na kontakt z nieco wyższą temperaturą. Jeśli w domu znajdują się dzieci, produkty powinny być ustawione w miejscu niedostępnym dla nich. 

Jakie są rodzaje kominków do aromaterapii?

Kominki zapachowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą najpierw sprawdzić dany zapach, zanim zamówią świecę sojową. Należy jednak pamiętać, że poza produktami z ceramiki dostępne są także urządzenia takie, jak elektryczne kominki. W przypadku manualnych kominków do podgrzewania substancji znajdujących się w misce wykorzystuje się podgrzewacze typu tealight. Sprawdzają się one zarówno w przypadku olejków aromatycznych, jak i do roztapiania wosku. Długość palenia się jednego podgrzewacza trwa od czterech do sześciu godzin. W związku z tym, że podgrzewa on substancję o konkretnym zapachu, powinien być bezwonny. 

W kominkach elektrycznych ciepło jest generowane przez żarówkę, która umieszczona jest w dolnej części akcesorium. Wysoka temperatura żarówki sprawia, że umieszczony wyżej wosk się topi i generuje zapach. Co istotne, tego rodzaju kominki nie są polecane do olejków eterycznych, ponieważ olejek wymaga wyższej temperatury, aby uwolnić aromat. W naszej ofercie można znaleźć wiele różnych kominków ceramicznych, które wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów. Oprócz szerokiej gamy kominków ceramiczny można znaleźć u nas także świece zapachowe i woski z wosku sojowego.

Shopping Cart