jak palić świece sojowe zapachowe

Jak palić świece sojowe? Poznaj podstawowe zasady palenia świec sojowych

Prawidłowe palenie świec sojowych jest gwarancją wykorzystania ich całkowitego potencjału. Świeca palona zgodnie z podstawowymi zasadami nie będzie kopcić, tunelować, a wosk zapachowy pozostanie czysty. Będzie także długo i intensywnie pachnieć oraz ładnie wyglądać, nawet gdy będzie wygaszona. Podczas palenia świeczki najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Wiele osób ignoruje zasady wypalania świec sojowych, a to z kolei może skończyć się nawet pożarem. 

Przeczytaj także:

Bezpieczeństwo – zasada palenia świec sojowych

Najważniejszym punktem związanym z instrukcją palenia świec sojowych jest bezpieczeństwo. Należy ją palić na równym i niepalnym podłożu albo podstawku. Nigdy nie można zostawiać palących się świec bez nadzoru, nie wolno do nich dopuszczać dzieci i zwierząt, a także nie dopuścić, aby powiewały nad płomieniem na przykład zasłony. Nieodpowiedzialne zachowanie grozi pożarem i szkodami materialnymi, a w najgorszym wypadku tragicznym zdarzeniem. 

Czym zapalać naturalne świece zapachowe?

Zapalarka zawsze będzie lepszym wyborem, natomiast zapałki niezbyt, choć tak naprawdę trudno w to uwierzyć. Należy pamiętać o tym, że zapałki potrafią szybko się wypalić, co może grozić poparzeniem. Ponadto zapalarka jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu. Zapalając świeczkę zapałkami ma się gwarancję, że zostanie ona okopcona, a w szczególności przy kolejnym już odpaleniu. 

Pierwsze palenie świeczki sojowej

Zasady pierwszego rozpalania świec są takie same, jak w przypadku każdego następnego. Po pierwsze należy nieco przyciąć knot bawełniany, aby miał około 3 milimetrów długości. Następnie należy go podpalić i czekać, aż dojdzie do pełnego roztopienia wosku do brzegów. Co istotne nie należy palić świeczki zbyt długo. Zazwyczaj czas palenia wynosi 2-3 godziny. Ważne jest to, aby nie przepalić olejku eterycznego i nie rozpuścić zbyt dużo wosku sojowego podczas jednej sesji. Należy pamiętać także o knocie przy każdym odpalaniu. Powinno się go przycinać i pozbywać się zwęglonych części. Jeśli do wosku wpadły resztki zwęglonego knota, powinno się go wyjąć, wykorzystując do tego celu pęsetę lub patyczek. Trzeba także pamiętać, że świece nie powinny się palić krócej niż do roztopienia całego wosku. 

Jak gasić świecę z wosku sojowego?

Większość osób gasi świeczki poprzez zdmuchnięcie płomienia albo ściśnięcie palcami. Są też osoby, które zamykają słoiczek pokrywką, co tłumi ogień z powodu braku tlenu. Obie te metody nie są odpowiednie. Zdmuchnięcie powoduje, że świeca może przez dłuższy czas kopcić, a z kolei zduszenie knota palcami to ryzyko poparzenia i zanieczyszczenia wosku okruszkami zwęglonego knota. Odcinanie dopływu powietrza również jest fatalnym pomysłem, ponieważ świeca będzie kopcić się pod przykrywką, a wosk wchłania aromaty spalenizny. Co więc zrobić? Można do tego celu używać specjalny kapturek, który jest zagaszaczem do świec. 

Świece sojowe z kamieniami i kryształami – jak je palić?

Świece sojowe palą się znacznie dłużej niż świece parafinowane. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje. W niektórych zatopione zostały kamienie lub kryształy. Ich spalanie odbywa się na takiej samej zasadzie, jak normalne. Z pewnością jednak kamień zatopiony w warstwie stopionego wosku wygląda wręcz niesamowicie. Jeśli dojdzie do sytuacji, że przedmiot zamieszczony w świecy zostanie osmolony, to nie ma się czym przejmować. Wystarczy go przetrzeć albo zamoczyć na dłużej w wodzie. 

Shopping Cart