Jak kupować świece sojowe

Jak kupować świece sojowe? Sprawdź nasz poradnik!

Świece sojowe nadają wnętrzu niepowtarzalnego zapachu i atmosfery. Przed zakupem odpowiedniego produktu powinno się jednak przemyśleć kilka istotnych kwestii. Dopiero na ich podstawie można podjąć ostateczną decyzję, na przykład o wielkości świecy, czy też nucie zapachowej. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Jak wybierać świece zapachowe, aby zawsze świetnie pachniały i wprowadzały niesamowity klimat w domu? Sprawdź nasz poradnik!

Przeczytaj także:

Jak dobrać świecę sojową do wielkości pomieszczenia?

Bardzo ważną kwestią podczas wybierania świecy sojowej jest wielkość pomieszczenia, w jakim będzie się ona znajdować i palić. W ofercie naszego sklepu można znaleźć małe świece sojowe o pojemności 200 ml i duże świece sojowe o pojemności 400 ml. Mniejsze warianty można palić w mniejszych pomieszczeniach, na przykład w łazience. W przypadku większych przestrzeni świetnym wyborem będą świece 400 ml albo ustawienie nawet kilku produktów obok siebie. Dopasowanie wielkości świeczek do danego pomieszczenia ma ważne znaczenie, ponieważ gwarantuje odpowiednią moc zapachu. 

Jakie znaczenie ma przeznaczenie pomieszczenia przy zakupie naturalnej świecy sojowej?

Zapach świecy z wosku sojowego powinien być dopasowany również do rodzaju pomieszczenia. W sypialni z pewnością sprawdzą się nuty zapachowe sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi oraz wyciszeniu po ciężkim dniu. W kuchni idealnym wyborem będzie intensywny zapach, który ukryje zapachy gotowania. W salonie można postawić na żywe i orzeźwiające zapachy, które przywitają gości. Co ciekawe, niektóre kompozycje zapachowe sprawdzą się w wielu różnych pomieszczeniach. Ustawienie i palenie świec jest więc kwestią indywidualną. 

Jakie są najczęściej wybierane nuty zapachowe świec sojowych?

Świece sojowe są przyjazne dla środowiska. To produkty ekologiczne, które produkowane są z naturalnych składników i olejków zapachowych. Stanowią doskonałą alternatywę dla świec parafinowych, które podczas palenia wydzielają szkodliwe związki chemiczne. To sprawia, że są one również bezpieczniejsze od świec z parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej. Świece sojowe dostępne są w wielu różnych kompozycjach zapachowych. Dlatego też podczas ich wyboru najlepiej kierować się własnymi preferencjami i kupować zapachy, które wprowadzają użytkownika w dobry nastrój. Może się okazać, że niektóre zapachy przytłaczają, inne pobudzają, a jeszcze inne uspokajają. 

Nutę zapachową świecy dopasowuje się także do efektu, jaki chce się uzyskać. Co istotne, zapachy można podzielić na cztery główne grupy:

  • orientalne – intensywne, ciepłe i przyjemne zapachy, do których można zaliczyć kadzidła, piżmo, goździki, kawę, wanilię, czy czekoladę,
  • kwiatowe – mają uspokajające działanie i kojarzone są z kobiecością, zalicza się do nich wszystkie kwiaty,
  • drzewne – nawiązują do bliskości z naturą, stanowią często bazę zapachową w świecach, ich celem jest relaks, a zalicza się do nich między innymi jodłę, świerk, czy drzewo sandałowe,
  • świeże – orzeźwiające zapachy dodające energii i poprawiające nastrój.

Z czego składają się świece sojowe?

Najlepszym wyborem zawsze będą świece wykonane z naturalnych składników i olejków zapachowych. Szczególnie poleca się produkty z utwardzonego wosku z soi. To naturalny wosk roślinny jest odnawialnym źródłem energii, dlatego świece tego typu doceniane są przez ekologów. Warto wspomnieć, że naturalne świece sojowe są przyjazne dla środowiska oraz zdrowia człowieka. Zaletą wosku sojowego jest brak kopcenia, niższa temperatura topnienia i dłuższy czas palenia. Świece sojowe to produkty wegańskie, a na dodatek wyróżniają się knotem bawełnianym, choć można również stosować knot drewniany. 

Styl świec sojowych a aranżacja wnętrza

W ofercie naszego sklepu można znaleźć świece, które zapakowane są w estetycznych słoiczkach. Wygląd produktów jest niezwykle istotny, szczególnie we wnętrzu z określoną kolorystyką. Świetnym wyborem są produkty w przezroczystych lub stonowanych kolorach, ponieważ takie słoiczki pasują praktycznie do każdej aranżacji. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie obok siebie świec o podobnej kolorystyce. Na szczególną uwagę zasługują świece sojowe wolnostojące, które prezentują się niezwykle elegancko. Tego rodzaju produkty na dodatek świetnie sprawdzą się na prezent i będą stanowić doskonałą ozdobę danego pomieszczenia. 

Shopping Cart