styl świecy

Jak dobrać styl świecy do wnętrza?

Na rynku znaleźć można naprawdę szeroką gamę różnego rodzaju produktów, które mają swój unikalny styl zapachowy. Każda z nich jest zaprojektowana w taki sposób, żeby pasowała do określonej okazji, tworzyła określoną atmosferę i wywierała odpowiednie działanie na zmysłach ludzi. Niektóre świece zapachowe mogą być świetnym wyborem w przypadku urządzania romantycznej kolacji we dwoje, inne z kolei mogą wywoływać efekt ożywczy, dodając energii do działania po długim dniu w pracy czy też na uczelni. Jakie więc są dostępne style świec w sklepach internetowych? Na jaki się zdecydować? Który będzie idealnie pasował do Twojego domu? Które będą stanowić tylko dekorację, a które będą spełniać określoną funkcję?

Przeczytaj także:

Jakie style świec z wosku naturalnego są najpopularniejsze?

Do wyboru jest wiele różnych stylów świec. Wśród nich wymienić można świece stożkowe, walcowe, słoiki, wota i filary. Co istotne, pierwsze nich używane często były już w starożytności. Pełniły one funkcję zarówno oświetlenia, jak i ofiarę dla bogów w świątyniach. Wotywy to z kolei niewielkich rozmiarów świeczki, które można palić na wieczór albo w czasie modlitwy. Nie wytwarzają one zbyt dużo dymu i bałaganu związanego z topieniem się wosku. Tego rodzaju produkty świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których domownicy traktują szafki, jak niewielkie ołtarzyki, ale nie chcą, aby przez cały czas leżał na nich wosk. Świece w słoiku to z kolei modele dostępne w kilku rozmiarach i kształtach. Są one doskonałym wyborem dla osób, które dysponują mniejszymi powierzchniami mieszkalnymi, ponieważ dzięki swojej kompaktowej budowie zmieszczą się praktycznie wszędzie. Poza tym mogą stanowić ważny element dekoracyjny. Z kolei świece filarowe gwarantują znacznie większy zasięg światła niż innego rodzaju świeczki typu tea light. Są one wyższe niż zwykle świece, więc są idealnym wyborem dla osób, które potrzebują dodatkowego oświetlenia, np. w dużym salonie. 

W jaki sposób wybrać odpowiedni styl świecy zapachowej?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji i gustu danej osoby. Ponadto trzeba uwzględnić aranżację danego wnętrza oraz jego przeznaczenie. Warto także zastanowić się nad tym, ile świec będzie miało się w nim palić. Istotnych jest wiele czynników, ale w obecnych czasach zdecydowanie poleca się wybierać te produktu, które są naturalne i nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Dlatego też najlepiej decydować się na nasze świece sojowe, które produkujemy własnoręcznie i tworzymy nowe aromaty, aby zachwycały w każdym domu. 

Jak wybrać styl świecy do danego wnętrza?

Jeśli ma się aranżację domu w stylu nowoczesnym lub współczesnym, to najlepiej będzie wybrać świece, które są eleganckie i proste. Świetnie w takich wystrojach sprawdzają się podłużne świece filarowe, jak i te najmniejsze, w słoiczkach. Istotny jest kolor. Powinien on być neutralny – na przykład srebrny. Takie świece perfekcyjnie komponują się praktycznie ze wszystkimi meblami. Jeśli bardziej podobają się domownikom rustykalne elementy wystroju salonu, to jaśniejsze kolory, takie jak kremowy i różany, powinny dobrze uzupełniać ten wygląd. W przypadku świeczek zapachowych warto stawiać na minimalizm, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych wystrojów wnętrz w obecnych czasach. Nie ma nic prostszego niż trzymanie się czystych filarów, które dzięki swojemu skromnemu kształtowi oferują długotrwałe oświetlenie bez zbędnego efekciarstwa.

Shopping Cart