dyfuzory zapachowe z patyczkami

Dyfuzory zapachowe z patyczkami idealne na każdy dzień

Dyfuzory zapachowe z patyczkami to produkty, które w naszej ofercie cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ podobnie, jak świece sojowe, charakteryzują się szeroką gamą niesamowitych zapachów. Ponadto stanowią one alternatywę dla nich i gwarantują nieustający, piękny aromat. Na dodatek prezentują się bardzo elegancko i są wygodnie w użytkowaniu. Jak działają i jak wybrać dyfuzory z patyczkami do swojego domu?

Przeczytaj także:

Dyfuzory zapachowe z patyczkami – jak działają?

Dyfuzory zapachowe składają się z trzech elementów – szklanego pojemniczka, olejków zapachowych i specjalnych patyczków z włókna fibrynowego. Patyczki cechują się specjalną konstrukcją, która przenosi aromat olejków w górę, a ten w procesie parowania rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu. Aby z dyfuzora mógł uwalniać się zapach, olejki eteryczne muszą mieć określoną grubość. Włókno fibrynowe, z którego produkuje się właśnie patyczki ma specjalne właściwości. Pozwalają one na stopniowe uwalnianie się zapachu z flakonika bez jednoczesnej utraty jego intensywności. Używanie dyfuzora z patyczkami nie wymaga na dodatek żadnego źródła ciepła, dzięki czemu doskonale sprawdza się on tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie świec sojowych.

Jak używać dyfuzora z patyczkami? Oto kilka cennych wskazówek

Korzystanie z dyfuzorów zapachowych jest bardzo proste, ponieważ wystarczy otworzyć flakonik i włożyć do niego pałeczki zapachowe. Warto jednak poznać kilka istotnych zasad, które sprawią, że dyfuzor z patyczkami zapachowymi posłuży na dłużej. Podstawową kwestią jest obracanie patyczków przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu zagwarantuje się optymalne i równomierne uwalnianie się aromatów. Dyfuzor warto ustawić na podstawce, ponieważ podczas obracania olejki mogą odbarwić nam niektóre powierzchnie. Podobnie jak świece należy go ustawiać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Największą zaletą dyfuzorów zapachowych jest możliwość regulowania intensywności zapachu. Jeśli aromat ma być mocniejszy, należy użyć większej ilości patyczków wykonanych z włókna fibrynowego. Jeśli mniej intensywny, to na odwrót – trzeba zmniejszyć ilość patyczków zanurzonych w płynie z olejkami eterycznymi. Warto także zwrócić uwagę na miejsce, w którym ustawia się dyfuzor. W przypadku, gdy stoi w lekkim przeciągu, znacznie szybciej uwalnia się zapach, który na dodatek nie rozprzestrzenia się w pomieszczeniu. 

Dyfuzory z patyczkami zapachowymi jako alternatywa dla świec sojowych

Dyfuzory mają jedną ważną przewagę nad świecami sojowymi – ich zapach uwalnia się cały czas. Nie trzeba praktycznie nic robić, aby piękny zapach unosił się w pomieszczeniu. Dyfuzory zapachowe, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym to produkty najwyższej jakości. Wyróżniają się eleganckimi flakonikami, bogactwem kompozycji zapachowych i długim okresem uwalniania zapachu. Nasze produkty doskonale wkomponują się w każdą aranżację wnętrza, świetnie odnajdą się w aromaterapii, a prostota ich używania sprawia, że każdy sobie z tym poradzi. Na dodatek to doskonały pomysł na prezent!

Shopping Cart