kominek do wosku a kominek do olejku

Czym się różni kominek do wosku od kominka do olejków zapachowych?

Mimo że kominki do aromaterapii są coraz popularniejsze, to wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku można znaleźć różne ich rodzaje. Znaleźć więc można kominki zapachowe do wosku i olejków eterycznych. Mimo że działanie jednych i drugich jest właściwie takie samo, to różnią się one od siebie budową. Na czym polega różnica między tymi kominkami?

Przeczytaj także:

Czym różni się kominek do wosku zapachowego od kominka do olejków eterycznych?

Kominki aromatyczne służą w dużej mierze do aromaterapii i wprowadzania do wnętrza miłego i przytulnego zapachu. Do tego celu można wykorzystać specjalne woski zapachowe lub olejki eteryczne. Kominki dostępne są w wielu różnych kształtach i są różnej wielkości, ale ich wspólną cechą jest obecność podgrzewacza, czyli świeczki typu tealight. Po rozpaleniu jego zadaniem jest podgrzewanie wosku lub olejku. 

Kominki do wosków są z reguły nieco większe. Mają większą i głębszą miseczkę, ponieważ kostki wosku po roztopieniu zwiększają swoją objętość, jednocześnie uwalniając swój aromat. Kominek na olejki najczęściej ma płytką miseczkę. Wlewa się na nią wodę z olejkiem, a po podgrzaniu uwalnia się piękny zapach. Intensywność aromatu zależy od ilości wkroplonego olejku lub położonych kostek wosku. 

Kominek zapachowy – który wybrać? Na wosk czy olejek zapachowy?

Przed wyborem kominka należy przede wszystkim zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Jeśli ktoś jest zafascynowany olejkami eterycznymi, może wybrać ten z płytką miseczką. W sprzedaży jest ich zdecydowanie więcej niż tych przeznaczonych do wosku. Niektóre modele mają motyw świąteczny i mogą stanowić ozdobę w domu, jeśli zostaną dopasowane do aranżacji wnętrza. Kominki do wosku są z reguły bardziej uniwersalne. Jeśli więc ktoś nie jest do końca przekonany, czy będzie używał kominka wyłącznie do olejków, niech lepiej wybierze ten z większą miseczką, ponieważ może on posłużyć zarówno do wosku, jak i do olejków eterycznych. Pozwalają one również eksperymentować z łączeniem różnych zapachów, poprzez umieszczenie w nim różnych kostek wosku. 

Wybór kominka zapachowego powinien być uzależniony od indywidualnych upodobań i potrzeb oraz wnętrza, w jakim ma się on znaleźć. To właśnie takie gadżety, z pozoru nieistotne, mają ogromne znaczenie w aranżacji pomieszczenia. Nadają mu klimat nie tylko swoim designem, ale także zapachem, jaki emitują pod wpływem ciepła. Jeśli jednak trudno zdecydować się na konkretny rodzaj kominka, lepiej wybrać ten, który jest bardziej uniwersalny, czyli kominek do wosku.

Shopping Cart