Naturalne woski zapachowe do kominka są świetną alternatywą dla świec sojowych. Małe kosteczki swoim wyglądem przypominają apetyczną czekoladę, ale kryją w sobie cała gamę przepięknych zapachów. Niepowtarzalne aromaty można w łatwy i szybki sposób uwolnić. Woski zapachowe do kominków dają dużo możliwości, dzięki którym każde wnętrze może pachnieć naprawdę wyjątkowo. Jakie zalety mają woski kominkowe? Dlaczego warto je kupować?
Przeczytaj także:
Jakie zalety ma wosk sojowy?
Wosk sojowy to nic innego jak małe kostki z wosku, który znajduje się także w naturalnych świecach zapachowych, ale nie jest on spakowany w szklanym pojemniku i nie ma knota. Produkty tego typu mają wiele zalet. Wosk zapachowy najczęściej sprzedawany jest w małych porcjach, dzięki czemu jego cena jest bardzo przystępna. Mniejsza ilość naturalnego wosku sojowego jest doskonałym sposobem na przetestowanie zapachów na przykład przed zakupem świec. Woski są bardzo wydajne, można dzielić je na mniejsze porcje, co pozwala kontrolować intensywność zapachu.
Dużą zaletą produktów z naszego sklepu jest także możliwość łączenia różnych aromatów. Dzięki temu można stworzyć własną kompozycję zapachową, która będzie odzwierciedlała idealny aromat. Ręcznie przygotowywany wosk można zapalać i gasić w dowolnej chwili, pod warunkiem że umiejętnie się je roztapia. W przeciwieństwie do świec, wosk nie musi być roztopiony na całej swojej powierzchni. Należy wspomnieć także o jeszcze jednej, bardzo istotnej zalecie. Jest to bowiem produkt bezpieczny i przyjazny środowisku naturalnemu. Uznaje się go za produkt wegański
W jaki sposób palić wosk kominkowy?
Wosk zapachowy nie ma knota. Aby go rozgrzać, należy do tego celu wykorzystać dedykowany kominek, w którym umieszcza się świeczkę tea-light. Kominki składają się z dwóch części – misy, w której umieszcza się wosk oraz dolnej części, w której umieszcza się podgrzewacz. Warto zwrócić uwagę, aby kominek nie był niższy niż kilkanaście centymetrów. Zbyt niski sprawi, że wosk zacznie się przegrzewać i zbyt szybko będzie uwalniał olejki eteryczne.
Ilość wosku, jaką umieści się w kominku zależy od indywidualnych preferencji. Na początku warto włożyć jedną kostkę, a w przypadku, gdy zapach nie będzie odpowiednio intensywny, można zacząć dokładać następne. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość tworzenia własnych kompozycji zapachowych. Można również wzmocnić aromat poprzez jednoczesne rozpalenie świecy i wosku o identycznym zapachu. Ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego podgrzewacza. Powinien być on bezzapachowy, aby nie zakłócać aromatu wosku.
Zarówno woski zapachowe, jak i podgrzewacze powinno się wybierać z naturalnych, biodegradowalnych składników. Są one bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Ponadto mają niższą temperaturę topnienia w porównaniu z woskiem parafinowym. Podobnie, jak w przypadku palenia świec należy zawsze zachowywać wszystkie środki bezpieczeństwa. Kominek powinien być umieszczony w niedostępnym miejscu dla dzieci i zwierząt ani nie powinny nad nim powiewać zasłony czy firanki.
Jak przechowywać woski zapachowe?
Cały urok wosków tkwi w tym, że można je często zmieniać, mieszać, eksperymentować. Tworzyć bardzo intensywny zapach, a także delikatny i subtelny. Warto zatem zadbać o poprawne przechowywanie już otwartych wosków. Najlepiej schować je do oryginalnych opakowań, w których się je kupiło. Dzięki temu nie dojdzie do ulatniania się lub mieszania olejków zapachowych. Można go również włożyć w folię aluminiową.
Jak usunąć wosk z kominka ceramicznego?
Wosk zapachowy do kominka można używać wielokrotnie, aż do pełnego wytopienia lub do momentu, kiedy straci swój zapach. Jeśli chce się usunąć wosk z misy, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to usunięcie ostygniętego, lecz wciąż plastycznego wosku ręcznikiem papierowym i dokładne umycie misy kominka. Drugi to włożenie całkowicie ostygniętego kominka do zamrażarki na kilkanaście minut. Następnie bryłkę wosku można wyjąć za pomocą łyżeczki lub nożyka. Misa kominka powinna być dokładnie umyta, aby usunąć aromat.