dyfuzor zapachowy naturalny z patyczkami

Czym są dyfuzory zapachowe? Jak działa dyfuzor zapachowy z patyczkami?

Naturalne dyfuzory zapachowe powstają na bazie olejów i olejków. Nie znajdują się w nich żadne chemiczne dodatki, syntetyczne aromaty, czy domieszki alkoholu. Naturalne dyfuzory zapachowe zawierają tylko i wyłącznie roślinne olejki eteryczne. Są to wyjątkowe kompozycje aromatów, które śmiało można używać w domowych wnętrzach. Ich zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństa – nie stwarzają zagrożenia dla dzieci i zwierząt. Ponadto same dyfuzory rozpylają zapach przez bardzo długi czas. 

Przeczytaj także:

Jak działa dyfuzor zapachowy do domu?

Dyfuzory zapachowe składają się z trzech podstawowych elementów – szklanego pojemniczka, olejków zapachowych oraz specjalnych patyczków z włókna fibrynowego. Patyczka cechują się specjalną konstrukcją, dzięki której olejki mogą przenosić się w górę i w procesie parowania (dyfuzji) unoszą się po całym pomieszczeniu. Aby z dyfuzora z patyczkami mógł wydostawać się aromat, olejki eteryczne muszą mieć odpowiednią gęstość. 

Włókno fibrynowe, z którego robi się patyczki, cechuje się specjalnymi właściwościami pozwalającymi na stopniowe rozprzestrzenianie aromatów, bez utraty ich intensywności. Używanie dyfuzora zapachowego nie wymaga żadnego źródła ciepła, co sprawia, że doskonale sprawdzi się tam, gdzie wykorzystanie świec zapachowych jest niemożliwe. 

Jak używać dyfuzor zapachu z patyczkami?

Dyfuzory zapachowe to urządzenia, które działają na zasadzie zjawiska fizycznego. Przeznaczone do rozpylania przyjemnych zapachów, zyskują coraz większą popularność. Można je także wykorzystywać w aromaterapii. Korzystanie z dyfuzorów zapachowych jest bardzo proste – otwiera się flakonik z olejkami i wkłada patyczki. Warto jednak znać kilka zasad, dzięki którym będą one mogły posłużyć dłużej, a ich aromat będzie sprawiał, że we wnętrzu będzie roznosił się niesamowity zapach. 

Pierwszą podstawową rzeczą jest obracanie patyczków raz w tygodniu. Taki zabieg spowoduje optymalne i równomierne uwalnianie się aromatów.  Dyfuzory warto ustawiać na podstawkach, ponieważ podczas obracania patyczków, olejki eteryczne mogą się rozlać i zabarwić niektóre powierzchnie. Podobnie, jak świecie, powinny one znajdować się w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt. Ze względu na łatwopalność nie wolno podpalać patyczków dyfuzora. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje dyfuzorów. Można znaleźć między innymi elektryczne dyfuzory, które emitują delikatną mgiełkę z zapachem. Nie mają one jednak za wiele wspólnego z dbałością o środowisko, ekologią i naturalnymi zapachami. W naszym sklepie internetowym MD-Candle zdecydowanie stawiamy na ekologię, więc oferujemy tylko i wyłącznie dyfuzory zawierające w swoim składzie naturalne substancje. 

Największą zaletą dyfuzorów z patyczkami jest możliwość dopasowywania intensywności zapachów w zależności od indywidualnych preferencji. Jeśli zapach ma być mocniejszy, to należy włożyć do pojemniczka więcej patyczków. I odwrotnie – jak ma być lżejszy, wystarczy wyjąć kilka patyczków. Warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym ustawia się dyfuzor. Gdy stoi on blisko drzwi, czy okien, gdzie tworzy się lekki przeciąg aromaty będą uwalniały się szybciej.

Dlaczego warto wybierać dyfuzory zapachowe z patyczkami?

Dyfuzory zapachowe mają tę przewagę nad świecami, że zapach z nich uwalnia się przez cały czas. Nie trzeba praktycznie nic robić, aby dochodziło do rozpylania zapachów w pomieszczeniach. Dyfuzory od MD-Candle to produkty najwyższej jakości, które zostały opakowane w eleganckie szklane flakoniki. Doskonała jakość patyczków, olejki eteryczne produkowane własnoręcznie i niepowtarzalne kompozycje zapachowe wprowadzą dobry nastrój do każdego wnętrza. 

Shopping Cart